Idealna kreacja dla Panny Młodej
2020-04-19

 

Czy światowe trendy mody przekładają się na ślubne
Moda ślubna rządzi się trochę odmiennymi prawami niż moda codzienna. Podąża za trendami, ale sezonowe nowinki wpływają na nią tylko w niewielkim stopniu. Moda ślubna to klasyka odkrywana na nowo i często tworzy własny styl.

Polki są odważne czy raczej tradycyjne?
Jeszcze kilka lat temu Polki podchodziły do sukni ślubnej dość konserwatywnie, a nawet jeśli miały ochotę na bardziej nowoczesny fason, to zdanie rodziny często stawało na przeszkodzie. Nowe pokolenie, zarówno dziewczyn, jak i ich matek, które mają często bardzo duży wpływ na wybór sukni, ma bardziej elastyczne podejście. Może nadal zbyt ekstrawaganckie fasony nie są chętnie wybierane, ale dziewczyny są znacznie odważniejsze jeśli chodzi o ilość odkrytego ciała, i wybierają chętniej modele bardziej seksowne i z dużym dekoltem.

Jaki fason czy styl sukienki nigdy nie traci na popularności?
Suknie z szerokim, wielowarstwowym dołem, tzw.princessy,zawsze znajdą amatorki. Jest wiele pań, które marzą o tym, by na swoim ślubie wyglądać jak księżniczka. Proste suknie z trapezowym dołem są i zawsze będą modne. To fasony ponadczasowe - oglądane na zdjęciach ślubnych po kilku latach nie będą wyglądać niemodnie.

Sukienka długa czy krótka?
Modne są i długie, i krótkie sukienki. Wybór należy do panny młodej. Aktualna moda ślubna hołduje suknią lekkim, zwiewnym, wykonanym z miękkich tkanin, a takie prezentują się zdecydowanie efektowniej, gdy sięgają do ziemi.

Czym należy kierować się przy wyborze dodatków?Dodatki powinny przede wszystkim pasować stylem do sukni. Czasami widziałyśmy na zdjęciach połączenia typu „klasyczna księżniczka” i wianek w stylu boho. Modne elementy należy wprowadzać w ramach danego stylu i ogólnie rzecz ujmując, z umiarem.

Najlepszy fason dla dziewczyn z pełną figurą ?
Dziewczyny o pełnej figurze najlepiej wyglądają w sukniach z dekoltem wyciętym w literę V. Pięknie podkreśli on biust, który u pań o pełnej figurze jest zazwyczaj dużym atutem. Najbardziej odpowiedni będzie do tego dół sukni w kształcie litery A, który ukryje ewentualne mankamenty i wyszczupli.

Suknia bogato zdobiona czy raczej skromna?
Na to pytanie każda dziewczyna musi odpowiedzieć sobie sama. Każda w czym innym czuje się dobrze. Przy obecnej mnogości trendów można dowolnie wybierać. Suknia bogato zdobiona zrobi wrażenie, ale istnieje ryzyko popadnięcia w przesadę, na granicy kiczu. Suknia prosta będzie ponadczasowa i elegancka, choć znajdą się osoby, które uznają ją za zbyt skromną.

Nie wszystkie panny młode chcą nosić buty na wysokich obcasach. Jest jakaś alternatywa? I jak dobrać buty do kreacji?
Według nas panna młoda nie jest skazana na obcasy. Wygląd jest oczywiście ważny, lecz wygoda również. Jeśli dziewczyna całe życie nosi płaskie obuwie, to trudno jej zakładać na siłę buty, w których będzie się męczyła cały wieczór. Proste czółenka na niewielkim obcasie lub metaliczne sandałki są w tej chwili modnym dopełnieniem. Do zdobnej sukni ślubnej najlepiej sprawdzają się proste buty.

 

 

 

 

Opracowano na podstawie artykułu „Jedyna taka suknia”, Claudia, wydanie specjalne „Ślub”, numer 1/2020.

 

Co warto wiedzieć planując ślub

Czytaj więcej

Bukiet ślubny

Czytaj więcej

Masz pytania?
Zadzwoń lub napisz

Kierownik restauracji

E-mail:
kontakt@magnolia-kruszyn.pl
Tel:
+48 665 357 990