Pierwszy taniec
2019-10-11

Pierwszy taniec, to symboliczne rozpoczęcie wspólnego życia i zabawy. Moment, kiedy oczy wszystkich zgromadzonych skierowane są na Młodą Parę. Jest miłym akcentem dla gości, których Państwo Młodzi w ten sposób zapraszają do wspólnej zabawy.

Pierwsze pytanie, na które powinni odpowiedzieć sobie narzeczeni: jaki utwór będzie im towarzyszył? Idealnie, gdyby budził pozytywne skojarzenia, wspomnienia, gdyby to była „wasza piosenka”. Ale przede wszystkim powinien pasować do stylu wesela i waszych tanecznych umiejętności. Jeśli nie czujecie się na parkiecie zbyt pewnie, wybierzcie utwór w wolniejszym tempie. W tańcach szybkich łatwiej o pomyłkę, a błędy rzucają się w oczy. Pierwszy taniec nie musi, a nawet nie powinien być długi. Wystarcza 2-3 minuty.

Zróbcie prosta choreografię, dosłownie trzy kroki na krzyż, ale pokażcie w niej uczucia. Przytulcie się, patrzcie na siebie tak, żeby było widać energię, która jest między wami, namiętność, która was łączy. Najważniejsze w pierwszym tańcu nie szpagaty czy podnoszenia, ale atmosfera, miłosny nastrój. Goście, którzy będą was oglądać, zapamiętają to jako coś niepowtarzalnego, jako przepiękną taneczna opowieść o miłości.

Jeśli na parkiecie nie czujecie się zbyt pewnie, warto wziąć kilka lekcji tańca. Większość szkół oferuje specjalne programy dla nowożeńców. Można poprosić instruktora o pomoc w wyborze utworu i ułożeniu do niego choreografii. Nauczyciel dobierze ja do waszych umiejętności, a także stylu wesela.

Pamiętajcie, taniec w wygodnym stroju na próbach, to coś zupełnie innego niż te same kroki w sukni z ternem i na szpilkach. Weźcie to pod uwagę i choć raz wypróbujcie układ w pełnym „rynsztunku”. Niespodzianka może też być podłoga w Sali weselnej, bardziej śliska niż w szkole tańca.

I wreszcie trema – przez nią każdy, nawet doskonały tancerz może pomylić kroki, zgubić rytm. Gdy wam to się przydarzy, potraktujcie wszystko z humorem, uśmiechnijcie się zmieńcie w żart. Na pewno zostaniecie nagrodzeni brawami.


 

Opracowano na podstawie artykułu „Pierwszy taniec”, Claudia numer specjalny 1/2019


 

Idealna kreacja dla Panny Młodej

Czytaj więcej

Co warto wiedzieć planując ślub

Czytaj więcej

Masz pytania?
Zadzwoń lub napisz

Kierownik restauracji

E-mail:
kontakt@magnolia-kruszyn.pl
Tel:
+48 665 357 990