Zdjęcia ślubne – pamiątka na całe życie.
2019-04-03

Łzy wzruszenia, płatki kwiatów, obrączki na drżącej dłoni, życzenia, pocałunki. Po latach znowu będą z wami, bo ten szczególny dzień wróci dzięki pięknym fotografiom. To dlatego zdjęcia ślubne są tak ważne dla każdej młodej pary.

Sama ceremonia, a potem wesele trwają zaledwie kilkanaście godzin. Fotografie zostają na dziesiątki lat. Często trwalsze niż wspomnienia, są świadectwem tego, co przeżyliście, najpiękniejszą pamiątka dla was i waszych najbliższych. Nic wiec dziwnego, ze młodym tak bardzo zależy, by te zdjęcia były udane. Dlatego zadanie ich wykonania warto powierzyć odpowiedniej osobie. Tak, aby w efekcie powstał świetny reportaż ślubny, czyli historia waszego dnia napisana zdjęciami, oraz sesja nowożeńców, czyli opowieść o waszej miłości.

Jest wielu świetnych fachowców, ale trudno przesądzić, który z nich najlepszy. Każdy ma własny styl i to, czy będzie się wam podobał, zależy wyłącznie od waszych oczekiwań i gustów. Dlatego przejrzyjcie portfolio różnych fotografów. Zwracajcie uwagę zwłaszcza na sesje ślubne, bo one rządzą się nieco innymi prawami niż tradycyjna fotografia studyjna. Jeśli znajdziecie takie prace, których klimat szczególnie was urzekł, skontaktujcie się z ich autorem. Poza ustaleniem terminu, warto też dogadać szczegóły techniczne, dowiedzieć się czy ma uprawnienia do robienia zdjęć w kościele (czasem wymagany jest specjalny kurs), czy dysponuje zapasowym sprzętem na wypadek awarii itp. Zapytajcie też, jaki będzie efekt jego pracy i kiedy go otrzymacie. Czy w cenie jest album, czy płyta, na ile fotografii możecie liczyć. Nie musi ich być dużo (średnio 200 – 350 szt.), ważne by były starannie wybrane i opracowane graficznie.

Z fotografem nie wystarczy się umówić przez telefon. Koniecznie spotkajcie się osobiście, choćby po to, żeby sprawdzić, czy potraficie się z nim dogadać – nieporozumienia podczas uroczystości mogą mieć opłakane skutki.

Jeśli macie taka możliwość umówcie się wcześniej na sesje narzeczeńską. To dodatkowy wydatek, ale tez dodatkowa wspaniała pamiątka. Przy okazji sprawdzicie jak się czujecie w obecności wybranego fotografa, jak on pracuje i jakie ma pomysły. W dniu ślubu warto zarezerwować dla niego parę dodatkowych minut, żeby miał czas uchwycić w kadrze atmosferę przygotowań.

Minęły czasy, gdy nowożeńcy wprost z kościoła jechali do fotografa, a jedynym słusznym miejscem robienia zdjęć było jego studio. Od dawna w modzie są fotografie plenerowe, romantyczne, niekiedy zwariowane. Dlatego dajcie się ponieść nastrojowi i choć na chwilę spróbujcie zapomnieć o pozowaniu. Tak, aby uchwycić w kadrach prawdziwe uczucia, gesty, emocje. Obiektyw je kocha.

Idealna kreacja dla Panny Młodej

Czytaj więcej

Co warto wiedzieć planując ślub

Czytaj więcej

Masz pytania?
Zadzwoń lub napisz

Kierownik restauracji

E-mail:
kontakt@magnolia-kruszyn.pl
Tel:
+48 665 357 990